محل تبلیغات شما

تصور کن اغلب سالها پیش از رسیدن نوروز حساب و کتاب هایت را با خودت می بستی و خودت را تا حد امکان صادقانه نقد میکردی و یک تومار یا یک دست خط چند خطی به عنوان اهداف سال جدید برای خودت ردیف می کردی یک تحاسبوا می کردی که حول حال شود و همیشه آرزو میکردی برای همه بهترین احوال باشد در سال جدید. احساس روزهای پایانی سال و رسیدن به سال جدید . 

شوق و سرخوشی آمادگی برای سال نو، بوی وسایل نو، غبار روبی، گلکاری، لبخند، کارت تبریک درست کردن، هفت سین چیدن در کنار همه دلهره های درونی که معمولا پیش از سال نو به جان آدمی (اینجا یعنی من) می افتد، دلهره هایی مثل اگر امسال هم کسب و کار فلانی رونق نگرفت چیه! اگر فلانی با همسرش آشتی نکرد چه! اگر فلانی به دیدن پدر و مادرش نرفت چه ! اگر فلانی امسال هم شغل خوبی پیدا نکرد چه ! اگر فلانی امسال هم همسری مناسب نیافت چه ! و هزار چه و چه و چه . سعی میکند بدون هیچ بروزی از این دلهره برای همه آرزوهای خوب داشته باشد حتی اگر بعضی از این آرزوها با منطق و عقل محال به نظر رسد حتی ! شاید خوبی سال نو همین است آدم در خودش و در دگرگونی و مکان این امکان را میابد که بهترین ها را بخواهد لحظه سال تحویل بهترین و بزرگترین آرزوها و دعاها را نثار یکسال عزیزانش کند . سال نو به همه این توانایی را می دهد. 

حالا من در روزهایی که تقریباً تقارنی با آمدن سال نو پیدا کرده احساس پیش از نو شدن سال را دارم احساس شوق، شادی، انبوهی از آرزوهای بزرگ و کوچک خوب، دلشوره، دل نگرانی، دلتنگی و حتی اضطراب 

وقتی چیدمان خانه مان دو روز پیش تمام شد حسی عجیب تمام وجودم را گرفت که فقط به بغض تبدیل شد شادی، قدردانی، اضطراب، دلتنگی . شاید این روزها برای هر کسی طور متفاوتی باشد اما برای من هیجان س داشتن در خانه جدید مانع دلتنگی از جدایی از خانه پدری نشد باور ایستادن در ثانیه هایی که یک سمتش دلتنگی و دیگر هر صبح کنار پدر و مادر دوست داشتنی صبحانه نخوردن، حال و احوال مادر را از نزدیک هر شب ندیدن، خستگی کار و زندگی را در دل گرم خانه ای که پیش از رسیدن تو گرم و روشن و پر محبت است در نکردن است و سمت دیگرش هر روز را با لبخند کسی آغاز کردن که برای بودن کنار هم تلاش بوده، فکر و برنامه ریختن برای گرم و شیرین نگه داشتن فضای خانه، شوق استقلال داشتن، وارد یک مرحله بسیار متفاوت و تازه شدن است، آسان نیست هضم پیچیدگی این احساسات به هم آسان نیست  

عزیزم منزل نو مبارک سال نو مبارک . مرحله نو مبارک . 

زندگی منشوری است در حرکت دوار ...

دل نوشته ای برای نخواندن

کم گوی و گزیده گوی

سال ,نو ,فلانی ,یک ,هم ,پیش ,سال نو ,اگر فلانی ,پیش از ,چه و ,نو مبارک

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کارو فناوری هفتم معلمانه